ساخت وبلاگ نمونه سوال امتحانی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
15 خط مش تشخیص چرم اصل از چرم تصنعی می باشد

چرم زیور آلات

15 خط مش تشخیص چرم اصل از چرم تصنعی می باشد

مسلما برای شما هم پیش آمده که برای خرید کفش، کیف، کاپشن، دستکش یا هر فرآورده چرمی دیگر به دکان رفته اما در اصل بودن چرم شک و تردید دارید . رویکرد های مختلفی برای تشخیص چرم ارگانیک از چرم تصنعی و مصنوعی وجود دارد .
ما دو متد که مشتمل بر 15 خط مش تشخیص چرم اصل از چرم تصنعی می باشد را برایتان آماده کرده ایم:

کیف دوشیمتد
اول 1 .
دوری کردن از محصولاتی که هیچ داعیه و نشانه ای بر اصل بودن چرم ندارند Identify-Genuine-Leather-Step-1

اگر کالا برچسبی زیر تیتر "چرم دست ساز" داشت، حتما چرم مصنوعیست؛ و در صورتی‌که هیچ برچسبی نداشت به این معنیست که فروشنده قصد پنهان کردن این حقیقت را دارد که چرم اصل نیست .
البته بخش اعظم تولیدکنندگان و فروشندگان به استعمال از چرم اصل افتخار می کنند و با این عنا وین آن را نشان می دهند:
Real
leather(چرم حقیقی و طبیعی) Genuine
leather(چرم اصل) Top/Full
grain leather(چرم فول گرین-لایه لایه نشده) Made
with animal products (ساخته شده با تولید ها حیوانی) 2 .
محاسبه رگه های تراز چرم، منافذ و خلل و فرج و ناهمواری ها و ناهمگنی که مخصوص و نماد ی چرم اصل است Identify-Genuine-Leather-Step-2

این عیوب در چرم در واقع آرم ی خیر و خوبی هست . چون چرم حیاتی که از پوست حیوان ها ساخته گردیده به طور طبیعی و تصادفی هر قسمت از آن دارنده طرح منحصربه‌فرد به فردی میباشد . طرح های خیلی منظم و شبیه و تکرار شونده معمولا نماد های چرم تصنعی و ماشینی می‌باشد . چرم ارگانیک ممکن میباشد خراش و چین و چروک داشته باشد . اما ایجاد کنندگان ماهر، طرح های خود را به تقلید از چرم ارگانیک و شبیه آن می سازند .

3 .
فشار دادن چرم و بررسی چین و چروک Identify-Genuine-Leather-Step-3

چرم حقیقی و واقعی نظیر پوست در صورتیکه زیر فشار قرار گیرد چین و چروک می خورد اما چرم تصنعی فقط پایین فشار انگشت شما فرو می رود و صورت و استحکام خود را محافظت می کند .

4 .
رایحه کردن چرم و احساس یک بوی طبیعی، بوی کپک به جای بوی پلاستیک و مواد شیمیایی Identify-Genuine-Leather-Step-4

درصورتی که دقیقا از بویی که چرم اصل می بایست داشته باشد مطمئن نیستید به یک مغازه دارای اعتبار چرم اصل رفته و با رایحه کردن یک سری کیف و کفش آن را امتحان نمائید . بعد در صورتیکه چرم مصنوعی هم داشتند آن را تقاضا کنید که بوی آن را نیز امتحان کنید . اکنون که می دانید دنبال چه بویی هستید می توانید تفاوت آن دو را حس فرمائید . اعتنا فرمایید که صرفا چرم اصل می باشد که بوی طبیعی پوست حیوان را می دهد و چرم تصنعی بوی پلاستیک می دهد .

5 .
استعمال از آزمون آتش با دانش به این‌که گوشه ای از جنس تخریب می شود Identify-Genuine-Leather-Step-5

این امتحان خوبتر می باشد ذیل شرایطی انجام گیرد . یک قسمت از متاع را که خارج از رویت کرد هست برای مثال نصیب پشت لباس را انتخاب کرده و برای 10 تا 15 ثانیه تحت شعله ی کوچکی نگه دارید .

چرم ارگانیک پاره ای نیمسوز گردیده و بویی مشابه گیسو سوخته می دهد .

چرم تصنعی حریق گرفته و شعله ی آن بوی پلاستیک می دهد .

6 .
حاشیه های چرم طبیعی وضعیت ناهموار دارااست البته حاشیه ی چرم تصنعی صاف و بی عیب است Identify-Genuine-Leather-Step-6

برش چرم تصنعی و مصنوعی ماشینی است . چرم ارگانیک حرفه و بافتی دارد که در کناره ها مشخص میباشد اما چرم تصنعی و مصنوعی این حرفه و حالت را ندارد و یکنواخت است .

7 .
تا کردن چرم ارگانیک باعث پاره ای تغییر تحول رنگ در آن می شود Identify-Genuine-Leather-Step-7

مثل آزمون چین و چروک، چرم ارگانیک هنگام تا میل کردن شرایط ارتجاعی خاصی داراست و کمی در آن قسمت تغییر رنگ داده و چین و چروک می خورد . چرم مصنوعی سفت و دشوار خیس می‌باشد و تا کردن آن اختلال تر است .

8 .
ریختن کمی آب روی چرم؛ چرم طبیعی رطوبت را جذب می کند Identify-Genuine-Leather-Step-8

در‌صورتی‌که چرم مصنوعی باشد آب روی آن می ماند . اما چرم ارگانیک ظرف تعدادی ثانیه آب را جذب می کند . زیرا چرم طبیعی به طور بی نقص ضد آب نمیباشد .

9 .
چرم ارگانیک معمولا ارزان نیست Identify-Genuine-Leather-Step-9

محصولی که کاملا از چرم ارگانیک ساخته شده باشد گران میباشد و معمولا به بها اثبات و مشخصی به فروش می برسد . چرخی در فروشگاه ها بزنید و تفاوت قیمت چرم طبیعی، اجناس نیمه چرم و چرم مصنوعی را با نیز مقایسه کنید . در در بین چرم های طبیعی چرم گاو به برهان استحکام بالا بیشترین بها را داراست . چرم لایه لایه شده که لایه ی زیری از لایه ی رویی قطع می شود ارزان تر از چرم فول گرین هست . هر یکسری تمام چرم های طبیعی از مدل تصنعی گرانترند، چرم های طبیعی هم خویش انواع مختلفی دارا هستند که مشقت قیمتی آن ها نیز متفاوت است .

10 .
نادیده به دست آوردن رنگ؛ حتی چرم های رنگی نیز ممکن می‌باشد ارگانیک باشند Identify-Genuine-Leather-Step-10

یک مبلمان چرم با رنگ آبی‌رنگ شفاف ممکن میباشد ارگانیک به لحاظ نرسد اما این به این معنا نیست که از چرم طبیعی ساخته نشده می باشد . رنگ نیز می تواند به چرم طبیعی و نیز به چرم تصنعی افزوده شود . به این ترتیب به رنگ اهمیتی ندهید و به احساس، رایحه و بافت چرم برای تشخیص طبیعی بودن آن اعتنا نمائید .

متد
دوم 1 .
شعور این که "Genuine Leather" فقط یک دسته از چرم اصل موجود در بازار است Identify-Genuine-Leather-Step-11

عمده مردم درمورد تشخیص چرم اصل از چرم تصنعی و مصنوعی نگرانی دارند؛ البته صاحب و مالک نظران می دانند که چرم اصل درجات مختلفی دارد و "Genuine Leather" در درجه بندی، درجه دوم از زیر را داراست .
اشکال چرم های ارگانیک به ترتیب کیفیت:
Full
Grain Leather Top
Grain Leather Genuine
Leather Bonded
Leather 2 .
خرید چرم "full grain" صرفا برای محصول ها لوکس Identify-Genuine-Leather-Step-12

چرم Full grain فقط از بیشترین و کمترین دما تراز پوست حیوان که در معرض هواست ساخته می شود و سخت ترین، بادوام ترین و دوست داستنی ترین دسته چرم است و خصوصیت های مخصوص به فرد، چین و چروک و رنگ خاص خویش را دارااست . به استدلال قلیل بودن این چرم روی تراز پوست حیوان و سختی فعالیت کردن با زمختی full grain، ارزش آن نیز به طریق قابل توجهی بالاتر می باشد .

3 .
خرید "top grain leather" برای اجناس با کیفیت و با قیمت سنجیده تر Identify-Genuine-Leather-Step-13

متداول ترین چرم لوکس، چرم top grain می باشد که از لایه ی زیرین full grain گرفته شده هست . "تاپ گرین" قابل انعطاف خیس و دارای انسجام تر از "فول گرین" است ولی عمل کردن روی آن راحت خیس می باشد و قیمت مطلوب تری دارااست . اگر‌چه به استحکام فول گرین نمی باشد البته یک چرم به طور کامل محکم و خوش ایجاد هست .

4 .
یک طرف "genuine leather" جیر مانند است Identify-Genuine-Leather-Step-14

genuine leather پس از جدا کردن قسمت سخت تر و گرانتر روی پوست، از لایه ی زیری که نرم خیس بوده و کار با آن آسان تر می باشد به دست می آید . هر یک سری به استحکام فول گرین و تاب گرین نمی باشد ولی مناسب برای ایجاد سهل وآسان گونه های اجناس با قیمتی ارزان تر می باشد . به یاد داشته باشید که genuine leather تنها یک سکو و مرتبه ی مختص برای چرم است، خیر یک عبارت برای بیان چرم اصل و طبیعی . اگر شما در مغازه درخواست چرم genuine داشته باشید، یک نوع یگانه از چرم به ذهن فروشنده می آید .

5 .
خودداری از چرم دسته "bonded leather" که از خرده چرم های دیگر ساخته شده است Identify-Genuine-Leather-Step-15

اگر‌چه "bonded leather" چرم است البته چرم یک دست و منظمی از پوست حیوان ها نمیباشد . خرده ها و زمین ریزهای اشکال دیگر چرم توده آوری گردیده و با یاری چسب تشکیل یک قطعه چرم را می دهد . هر چند زیاد ارزان تر از چرم های دیگر می‌باشد ولی ابدا کیفیت خیر و خوبی ندارد . به استدلال کیفیت ذیل آن معمولا برای جلد کتاب و اقلام کوچک خیس دیگر که فرسودگی کمتری دارا هستند استعمال می شود .


برچسب ها : کیف دوشی ,
+ نوشته شده در شنبه 6 بهمن 1397ساعت 18:38 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 4