ساخت وبلاگ نمونه سوال امتحانی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
چرم طبیعی، به عبارتی پوست حیوانات مختلف می‌باشد

چرم زیور آلات

چرم طبیعی، به عبارتی پوست حیوانات مختلف می‌باشد

/0
بینش /در دسته‌بندی نشده /توسط maryam چرم طبیعی، به عبارتی پوست حیوانات مختلف می‌باشد که طی عملیات دباغی پردازش می شود تا به شکل آخرین خود تبدیل گردد . با دقت به منشاء و دسته عملیات دباغی که بر روی پوست حیوان‌ها رخ می گیرد، اشکال چرم مختلفی به دست می آید . در این مطلب به معرفی گونه های چرم و کاربردهایی که دارا هستند پرداخته می شود .

چرم
گاوی و گوساله ای: این چرم دارنده الیاف متراکم و از مقاومت بالایی برخوردار می باشند . ضخامت پوست گاو و گوساله اهل ایران از ۰٫۸ تا ۱٫۵ میلی متر و بر طبق نیاز مشتری تنظیم می شود . مقدار پوست گوساله ایرانی میان ۶ تا ۷ فوت (پا) می باشد . میزان پوست گاو ایرانی میان ۱۲ تا ۲۴ فوت می باشد .
شایسته ترین چرم برای کیف و کفش پوست گاو هست که دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشد . پوست گوساله تا هنگامی که شیرخوار می‌باشد مرغوب و لطیف می باشد و زمانی که علف خوار شد تدریجا پوست لطافت خود را از دست می دهد .

کیف دوشی

چرم
گاومیش: این چرم ضخامت بیشتری نسبت به چرم گاوی دارااست و برای تهیه و تنظیم کمربند، چمدان، جلد قنداق تنفنگ و زین اسب به کار گیری می شود .

چرم
جیر: از پوست گوساله و بز تهیه و تنظیم می شود، فیس آن را پرداخت می کنند و تراز گوشتی آن را به صورت مخمل در می آورند و بخش اعظم به عنوان آستر در درون محصول ها چرمی به کار گیری می گردد .

چرم
جیر

چرم
اشبالت: چرمی می‌باشد مشابه جیر که از لایه لایه کردن چرم های کلفت گاوی به دست می آید و از جايگاه ذیل تری نسبت به چرم جیر برخوردار می‌باشد .

بخوانید
نکات مهم به هنگام خرید کفش ورزشی مناسب

چرم
اشبالت

چرم
نوبوک: چرم نوبوک نظیر چرم جیر و اشبالت دارای فیس مخملی میباشد و ظرافتی که در پرداخت ن به عمل رفته سبب ساز شده سطح لطیفی داشته باشد .

چرم
نوبوک

چرم
ورنی: از پوست گوساله تهیه و تنظیم می شود . مرحله آن را با لاک خاصی که درخشان می‌باشد می پوشانند .

چرم
ورنی

چرم
کروم باکسی: این چرم از پوست گاو بدست می آید، فراوان نرم و لطیف بوده و صورت آن صاف میباشد .

چرم
کروم باکس چاپی: چرمی می‌باشد که روش آن به رخ تصنعی و مصنوعی منقوش گردیده می‌باشد . این چرم از نامرغوبترین پوست گاوی که یه روش آن معیوب باشد بدست می آید .

چرم
دال باکسی: چرمی که دوچندان چرب شده و چهره آن منقوش می‌باشد .

چرم
مراکشی: یکی از سفت ترین اشکال چرم هاست و دوچندان قابل انعطاف و قابل انعطاف می باشد . در پیشین برای تهیه این دسته چرم، پوست ها را به صورت مشک، کشکول یا این که کوزه به یکدیگر می دوختند و باطن آن را مقداری سماق می ریختند و در ظرفهایی که دارای محلول سماق بود قرار می دادند و ضربه هایی به پوست وارد می کردند این چرم برای صحافی کتاب به کار گیری می شود . البته امروزه برای ایجاد کیف بکار می رود .

چرم
روسی: دباغی این چرم با استعمال از پوست درخت بیدوان انجام می گیرد و بوی مطبوع و خوشبویی دارد .

چرم
ضدآب: چرم گاوی هست که مضاعف چرب شده و صورت آن مات می باشد .

چرم
ضدآب

چرم
ساغری: چرمی میباشد که از پوست کفل اسب و خر ساخته می شود .


برچسب ها : کیف دوشی ,
+ نوشته شده در سه شنبه 16 بهمن 1397ساعت 18:18 توسط علی پور | | تعداد بازدید : 2